0 Kč

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Na svatbu, narozeniny i křtiny.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky na svatbu, narozeniny i křtiny.
Stačí si vybrat

Průvodce pozvánkami: Časté otázky a užitečné rady

V našem průvodci pozvánkami naleznete odpovědi na časté otázky a praktické tipy. Připravili jsme pro vás komplexní přehled, který vás provede každým krokem tvorby dokonalých svatebních oznámení. Co zahrnout do pozvánky? Jak objednat tiskoviny pro svatební den? Naše tipy vám ušetří starosti.

1. Kdy bychom měli rozeslat svatební pozvánky?

Obecně radíme, aby snoubenci rozeslaly své pozvánky 3-6 měsíců před svatbou. Pokud bude svatba v blízkosti a vaše rodina a kamarádi vědí, že se něco chystá, postačí 3 měsíce.    
Pokud se berete mimo bydliště, určitě byste měli přemýšlet o jejich odeslání dříve, protože vaši hosté budou potřebovat více času na přípravu. 

2. Jak dlouho trvá vytvořit pozvánky?

Dnes objednáte a nejpozději do 14 dnů pozvánky odesíláme k vám domů. Obvykle do 3 dnů zašleme náhled ke schválení a případně ho upravíme dle vašich připomínek. Když doladíme všechny detaily, pozvánky necháme vytisknout v profesionální tiskárně a odešleme vám je. To vše do 14 dnů.

Potřebujete to express? 

Za příplatek 400 Kč si můžete zvolit Expressní provedení objednávky do 4 dnů (odeslání do 96 hodin). Vaše pozvánky budou naší prioritou i o víkendu. Pošleme je do tisku samostatně bez návaznosti na další objednávky. My se vám můžeme věnovat kdykoli, ale tisknout je možné pouze v pracovní dny.

3. Jakou používáte dopravu?

Vyberte si dopravu Zásilkovnou na výdejní místo za 89 Kč nebo PPL, které vám balíček přiveze na adresu za 110 Kč. U nákupu nad 1500 Kč je doprava zdarma. Více podrobností najdete na stránce Objednávka, doprava a platba.

Je možné se setkat / vyzvednout objednávku osobně?

Jsme z Brna. Po domluvě se můžeme sejít u nás v ateliéru na Václavské 6. Rádi vám ukážeme naši nabídku, osobně poradíme a můžete si i vyzvednout objednávku.

4. Co bychom měli zahrnout do naší pozvánky?

Za pozvánkou na svatbu je více než jen pozvánka samotná. Svatební pozvánku si můžete představit spíše jako svatební startovací balíček. Obsahuje vše, co vaši hosté potřebují k tomu, aby s vámi oslavili váš velký den.
Ve svatební obálce hosté nejčastěji najdou:
 • Svatební oznámení
 • Pozvánka na hostinu / pozvánka na večerní raut
 • Informace o svatebních darech
 • Dresscode 
 • RSVP karta obsahující informace k potvrzení účasti na svatbě
 • Informační karta obsahující všechny detaily, které chcete hostům předat (může nahradit výše zmíněné kartičky)
Můžete také sdílet adresu svého svatebního webu, aby hosté našli ještě další podrobnosti.

5. Jaké informace bychom měli uvést na našem svatebním oznámení?

K tomuto tématu jsme napsali samostatnou sérii článků:

6. Jak objednat jmenovky a menu, když ještě nevím kdo přijde?

Hlavně žádný stres. Velmi dobře funguje model, kdy se objednávka rozdělí na dva celky. V první části objednávky tvoříme svatební oznámení a pozvánky. A až 3-4 týdny před svatbou nám pošlete druhou část objednávky, kde budeme řešit tiskoviny pro svatební den.
 
Tiskoviny pro svatební den tvořím na míru vašim potřebám. Například nápojový lístek může být jednoduchá kartička, otevírací, nebo třeba plakát. Jakou velikost zvolit zjistíme nejlépe podle vašeho seznamu nápojů. 
Pokud víte, že pro svatební den toho budete potřebovat hodně, ozvěte se raději dřív (4 týdny). Můžeme nachystat design a až později vložit finální texty.
 
Další tiskoviny pro svatební den 
jsou například jmenovky, zasedací pořádek, menu, nápojový lístek, program, děkovné kartičky, samolepky na výslužky, etikety na víno, svatební kniha. Uvítací plakát, cedulky označující fotokoutek, sweetbar a další. Vše vám rádi připravíme podle vašich přání. 

7. Jaký styl pozvánek vybrat?

Romantické, minimalistické, akvarelové něžné ilustrace, kresby linkou – volba je jen na vás. Patkové nebo kaligrafické písmo? K tomuto tématu připravujeme samostatný článek. 

8. Jaké jsou trendy ve svatebních oznámeních?

Aktuálně jsou velkým hitem doplňky, které dělají oznámení ještě výjimečnějším. Průhledné přebaly, hedvábné stuhy, sušené květy, voskové pečetě a kvalitní obálky dotvořit celkový vizuální dojem. Než vložíte více kartiček do obálky, sepněte je ozdobnou kancelářskou sponkou do kompaktního balíčku. Stejně tak můžete použít průhledný přebal svázaný nití, stužkou nebo pečetí. Vyberte si sami, které doplňky použijete, aby bylo vaše oznámení nezapomenutelné.   

9. Úprava vzoru z nabídky e-shopu – co je možné?

V ceně běžné objednávky je nejen úprava textu na pozvánkách, ale můžeme měnit i font nebo barevnost motivu podle vašich představ. V rámci jedné objednávky vám nachystáme i více variant textu (například česká a anglická verze) bez dalších poplatků.
Upravím vám šablonu i pro jinou příležitost. Z oznámení může být pozvánka na oslavu narozenin a podobně.
V případě větších zásahů (dokreslení nových prvků, přidání prvků z jiných vzorů) je cena individuální. Odvíjí se od časové náročnosti i celkového objemu objednávky a podléhá hodinové sazbě 400 Kč/h.

10. Jaký si můžeme vybrat papír?

Výsledný dojem ze svatebních oznámení, pozvánek a dalších tiskovin dotváří i správně zvolený kvalitní papír. Na Artypu si u každé objednávky můžete papír bezplatně vybrat. K dispozici máte 6 typů (všechny mají gramáž cca 300 g/m2). Vyberte si z našeho vzorníku.
Výjimkou jsou designy s fotografií, které tiskneme na bílý hladký papír.
 

11. Jak vznikají naše designy?

Obrázky ručně malované akvarelem i kresby, které zdobí naše pozvánky, jsou prací Kateřiny Koukalové, zakladatelky Artypu. Kač je vystudovaná výtvarnice a grafik. Naše pozvánky jsou jedinečnou autorskou prací a nikde jinde je nenajdete. Obrázky z fotobank vůbec nepoužíváme. Více o Artypu.

12. Problém s objednávkou

Něco se nepovedlo? Co nejdříve nám napište zprávu, ať můžeme najít řešení co nejrychleji.

Odstoupení od smlouvy a reklamace: Vše potřebné najdete v záložce Kontakty, v sekci Dokumenty.

 

 

"Krásné pozvánky nejsou pouze prvním vyjádřením vaší lásky, ale také něčím, co si vaši blízcí s radostí vystaví a bude zdobit jejich domov po mnoho dalších let."

Stačí si jen vybrat z našich ručně malovaných designů.

 

Mrkněte se do e-shopu

O Artypu - separator

Malujeme, kreslíme a tvoříme pro vás

Každou šablonu, do které vkládáme vaše texty, pečlivě vytváříme. Kač připravuje každý návrh mnoho hodin, aby byl perfektní. Tento systém šablon nám umožňuje vytvářet originální pozvánky, které zůstávají cenově dostupné, aniž bychom ubrali na jejich kvalitě.

 

Přečtěte si o nás víc

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

 • Kuba a Kač nám vytvořili nádherné svatební oznámení, komunikace s nimi byla skvělá, rychlá a pohodová. Balíček jsme dostali krásně zabalený s osobním přáníčkem. Je vidět, že to, co dělají, dělají oba s radostí! Moc děkujeme!

  Karin a Adam

 • Velice Vám děkujeme za Vaši vstřícnost, individuální přístup, trpělivost a za kvalitu jakou jsou oznámení zpracována. Oznámení vypadají přesně podle našich představ, jsou jemná a originální... Budeme mít díky Vám krásnou vzpomínku na Náš den.

  Lenka Lísková

 • Tak už máme svatební oznámení doma a chtěli bychom vám moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. Vše je perfektní, od samotného návrhu, přes papír až po pečlivé balení :) ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků!

  Simona a Jakub

Další reference najdete na našem Facebooku nebo od zákazníků na Fleru.

 

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu
 
 

Spolupracujeme s dalšími profesionály

 
AV your day
Veronika a její svatební tým. S nimi se vaše představy o svatbě stanou skutečností!