0 Kč

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Na svatbu, narozeniny i křtiny.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky na svatbu, narozeniny i křtiny.
Stačí si vybrat

O Artypu

Už 7 let vytváříme jedinečné tiskoviny pro Vaše životní okamžiky

Náš Artyp je malá autorská dílna, která se specializuje na originální svatební oznámení, pozvánky a další tiskoviny. A my jsme Kač a Kuba Koukalovi, manželé a rodiče dvou dětí. S našimi dvěma malými poklady, Ondřejem a Matyášem, je naše dílna plná radosti a inspirace.

Kač, vystudovaná grafička s uměleckou duší, vytváří všechny produkty Artypu. Ručně maluje a kreslí všechny designy pozvánek a svatebních oznámení. Chystá náhledy a plní vaše přání. 

Kuba předal svoje pravomoci nové kolegyni Radce a stal se psychickou podporou.

Radka je ta, která s vámi komunikuje a zajišťuje, aby vše fungovalo a bylo podle vašich představ. Vaše přání jsou pro nás výzvou a potěšením zároveň. Rádi Vám pozvánky a další tiskoviny upravíme tak, aby odráželi Vaši jedinečnost.

koukalovi artyp

 

Jsme ECO friendly

Na ekologii nám záleží. Od našeho založení směřujeme k udržitelnému podnikání. 

Vše je o drobných detailech, třeba že:

 • pro vaše kartičky do tiskárny chodíme pěšky,
 • naše papírnictví tiskneme na recyklovaný papír,
 • i vy si můžete vybrat ze vzorníku, jestli se vaše kartičky budou tisknout na 100 % recyklovaný papír,
 • nenašli jsme na trhu recyklované obálky s šípovou klopou, tak jsme se do nich pustili sami a nakonec máme luxusní obálky z použitých kelímků od kávy,
 • balíme výhradně ekolgoicky do papírových obalů s použitím bublinkové fólie, kterou jsme posbírali od rodiny a známých
 • recyklujeme použité krabice a používáme papírovou balící pásku,

S každým dalším rozhodnutím se snažíme být víc a víc udržitelní.

 

A jak to všechno začalo?

Byla svatba… Tak sice příběh většinou končí, ale u nás to byl začátek. Jako nevěsta jsem měla jasnou představu o tom, jak by měla vypadat nejen naše svatba, ale i svatební oznámení. A protože jsem grafička (vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně a bakalářský obor na Fakultě umění a designu v Plzni), mohla jsem si ho navrhnout a vytvořit.

To naše oznámení vedlo k nápadu založit Artyp. Od února 2017 jsme pilně pracovali na tvorbě nových návrhů, nejen svatebních oznámení, ale i pozvánek na různé oslavy a tiskovin pro rodinné události.

Kač maluje nové ilustrace

 

Artyp vznikl v únoru 2017

Po několika letech tvoření především reklamní grafiky jsem cítila potřebu malovat a kreslit něco poetického. Toužila jsem po tvorbě užitého umění, které nejenom že by bylo estetické, ale také by rozdávalo radost. A tak, přesně 1. února 2017, jsme s odvahou spustili náš web s prvními návrhy svatebních oznámení. Tajně jsme doufali, že naše vize a kreativita osloví srdce našich zákazníků. A povedlo se.

Děkujeme, že jste s námi na této úžasné cestě plné lásky, umění a lásky k umění.

Tvoříme, malujeme a přidáváme další nové návrhy

Snažíme se přicházet s novými nápady. V naší nabídce dnes najdete nejen svatební oznámení, ale i pozvánky na oslavy, křtiny a další doplňky pro Vaše výjimečné chvíle.  Stačí si vybrat.   

 

Mrkněte se do e-shopu

O Artypu - separator

Malujeme, kreslíme a tvoříme pro vás

Každou šablonu, do které vkládáme vaše texty, pečlivě vytváříme. Kač připravuje každý návrh mnoho hodin, aby byl perfektní. Tento systém šablon nám umožňuje vytvářet originální pozvánky, které zůstávají cenově dostupné, aniž bychom ubrali na jejich kvalitě.

 

Přečtěte si o nás víc

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

 • Kuba a Kač nám vytvořili nádherné svatební oznámení, komunikace s nimi byla skvělá, rychlá a pohodová. Balíček jsme dostali krásně zabalený s osobním přáníčkem. Je vidět, že to, co dělají, dělají oba s radostí! Moc děkujeme!

  Karin a Adam

 • Velice Vám děkujeme za Vaši vstřícnost, individuální přístup, trpělivost a za kvalitu jakou jsou oznámení zpracována. Oznámení vypadají přesně podle našich představ, jsou jemná a originální... Budeme mít díky Vám krásnou vzpomínku na Náš den.

  Lenka Lísková

 • Tak už máme svatební oznámení doma a chtěli bychom vám moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. Vše je perfektní, od samotného návrhu, přes papír až po pečlivé balení :) ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků!

  Simona a Jakub

Další reference najdete na našem Facebooku nebo od zákazníků na Fleru.

 

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu
 
 

Spolupracujeme s dalšími profesionály

 
AV your day
Veronika a její svatební tým. S nimi se vaše představy o svatbě stanou skutečností!