0 Kč

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Na svatbu, narozeniny i křtiny.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky na svatbu, narozeniny i křtiny.
Stačí si vybrat

Svatební dary a jak si říct o peníze

svatebni-dary-nahledovy-img.jpg

Text vznikl ve spolupráci s odbornicí, která už 12 let svatby organizuje. Svatební koordinátorka Veronika PolehlováAV your day v Brně.

Dříve bylo zvykem na svatbu přinést nějaký dar, obvykle to bylo něco do společné domácnosti. Novomanželům se pak mohlo stát, že se jim v podobě dárků sešlo doma několik kávovarů, mixérů apod. V dnešní době většina snoubenců již spolu bydlí a mají zařízenou domácnost. Je tedy běžné, že hosté spíše nosí obálky s finančním darem.

Při zasílání pozvánek na svatbu můžete přidat kartičku o svatebních darech (nebo použít zadní stranu pozvánky ke svatebnímu stolu). Na kartičku napište pár vět nebo vtipnou básničku, která hostům napoví. Níže v textu pro vás máme několik příkladů. 

Jak si říct o konkrétní svatební dary

Někteří snoubenci volí variantu seznamu dárků, kdy na své webové stránky uvedou seznam věcí s odkazem, kde je hosté přímo nakoupí. Tento seznam mohou spravovat např. svědci nebo některý ze sourozenců.

Další možností je využít online aplikaci pro správu dárků, kde vyplníte seznam darů a hosté si je sami zarezervují. Například dejmidárek.cz a volo 

Jak si říct o peníze jako svatební dar

Nemusíte se cítit trapně, pokud si chcete říct své rodině a přátelům o finanční dar. Vaši hosté se přání přizpůsobí a je to teď zcela běžné. Většina příbuzných asi bude ráda, že nemusí nic shánět.

Informaci o svatebních darech můžete přidat na svatební web nebo nechat vytisknout jako kartičku ke svatebnímu oznámení od Artypu. Kartička se pak dává všem, kteří jsou pozvaní na svatbu.

Nachystali jsme pro vás několik vzorových textů, jak si říct o peněžní dar. Který z nich použít, je už jen na vašem uvážení. Každá rodina má k penězům jiný přístup a proto volte slova, která se hodí k vám i vaší situaci. Je vhodné zmínit, na co konkrétního budete chtít peníze použít.

Tip! Rozhodně nepřipisujte číslo účtu, působí to netaktně. Dále není dobré uvádět, že peníze použijete na zaplacení svatby. I kdyby to byla pravda, má to být dar, nikoli vstupné.

Tyto texty prošly jazykovou korekturou. Chtěli jsme si být jistí, že jsou po češtinářské stránce správně napsané.

Neveršované texty

 • Pokud byste nás chtěli poctít svatebním darem, budeme vděčni za finanční příspěvek, který bude z praktických důvodů vhodnější než věcné dary.
 • Největším dárkem pro nás bude, když tento den strávíte s námi a užijete si ho. Pokud byste nás i přesto chtěli obdarovat, budeme rádi za jakýkoliv finanční příspěvek na ...
 • Pokud byste nás chtěli poctít svatebním darem, můžete nás obdarovat drobným finančním příspěvkem. Největší radost nám však udělá, když v tento sváteční den budeme spolu.
 • Nedávejte nám, prosím, věcné dary. Domácnost máme již vybavenou a co budeme chtít, to si koupíme. Pokud nás chcete obdarovat, přispějte nám jakoukoli částkou na naši vysněnou svatební cestu.
 • Pokud váháte s výběrem svatebního daru, vězte, že domácnost máme již vybavenou, ale moc rádi cestujeme, a proto bychom uvítali jakékoliv finanční dary na naši svatební cestu.
 • Potíže se svatebními dary za Vás hravě vyřeší třeba Němcová nebo Masaryk.

Veršované texty

  • Chce-li být snad někdo štědrý, radu pro něj máme, že cestujeme rádi světem, to je o nás známé. Nenoste nám tedy prosím hrnce ani cukřenky, raději nám přispějte na pobyt či letenky.
  • Nějaký ten pátek žijeme už společně, proto nové sklenky jsou pro nás již zbytečné. Chcete-li nás obdarovat, přidejte nám na cestu, kde si ženich užije svoji milou nevěstu.
  • Kdo přemýšlí o daru, na tu naši oslavu, ať nenosí lampičky, koše, pračky, ledničky, konto už je vysáté, ať už dáte, co dáte. Na líbánky to vše dáme, z letadla vám zamáváme.
  • Nevíte si rady s dary? Nápověda už je tady... Když korunkou přispějete, budeme moc rádi, důležitější však pro nás bude, že budete s námi!
  • Nelamte si hlavu nad svatebním darem, stejně by zatím zůstal ležet ladem, pomozte raději finančním příspěvkem, ať brzy se těšíme vlastním bytečkem.
  • Vězte, že Vaše účast je pro nás tím největším darem. Přesto je tu pro štědré duše malá rada, naše prasátko na svatební cestu velmi strádá.
  • Svatebčané naši milí, nelamte si hlavičky, jaké máte na hostinu pro nás přinést dárečky. Věcí máme plné skříně, v nájmu malý byteček, za korunky o to dříve postavíme domeček. Za každý zlaťáček děkujeme srdečně, hlavně náš šťastný den oslavme společně!
  • Vezměte toto oznámení jako malou radu, že svatba není o trápení, co dát ke svatebnímu daru. Pokud něčím přispějete, budeme za to rádi, mnohem důležitější však pro nás bude, že strávíte tento den s námi.
  • Svatebčané naši milí, jestliže si někdo s darem hlavu láme, tak slyšte, že doma už všechno máme. A proto Vám malý tip můžeme dát, jelikož se budeme brát, potěší nás příspěvek v jakékoliv výši, co nám rozpočet na líbánky zvýší.
 • Svatebčané naši milí, dovolte nám prosbičku, raději než věcné dary, naplňte nám kasičku. Mnohokrát vám děkujeme za každičký halíř, stokrát lepší než nést domů sto desátý talíř.
 • Nevíte si rady s dary? Nápověda už je tady. Na domeček, autíčko přispějte nám maličko.
 • Manželství je dlouhá túra, tak každej pošlete do začátku bůra.

 

"Krásné pozvánky nejsou pouze prvním vyjádřením vaší lásky, ale také něčím, co si vaši blízcí s radostí vystaví a bude zdobit jejich domov po mnoho dalších let."

Stačí si jen vybrat z našich ručně malovaných designů.

 

Mrkněte se do e-shopu

O Artypu - separator

Malujeme, kreslíme a tvoříme pro vás

Každou šablonu, do které vkládáme vaše texty, pečlivě vytváříme. Kač připravuje každý návrh mnoho hodin, aby byl perfektní. Tento systém šablon nám umožňuje vytvářet originální pozvánky, které zůstávají cenově dostupné, aniž bychom ubrali na jejich kvalitě.

 

Přečtěte si o nás víc

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

 • Kuba a Kač nám vytvořili nádherné svatební oznámení, komunikace s nimi byla skvělá, rychlá a pohodová. Balíček jsme dostali krásně zabalený s osobním přáníčkem. Je vidět, že to, co dělají, dělají oba s radostí! Moc děkujeme!

  Karin a Adam

 • Velice Vám děkujeme za Vaši vstřícnost, individuální přístup, trpělivost a za kvalitu jakou jsou oznámení zpracována. Oznámení vypadají přesně podle našich představ, jsou jemná a originální... Budeme mít díky Vám krásnou vzpomínku na Náš den.

  Lenka Lísková

 • Tak už máme svatební oznámení doma a chtěli bychom vám moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. Vše je perfektní, od samotného návrhu, přes papír až po pečlivé balení :) ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků!

  Simona a Jakub

Další reference najdete na našem Facebooku nebo od zákazníků na Fleru.

 

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu
 
 

Spolupracujeme s dalšími profesionály

 
AV your day
Veronika a její svatební tým. S nimi se vaše představy o svatbě stanou skutečností!