0 Kč

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Na svatbu, narozeniny i křtiny.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky na svatbu, narozeniny i křtiny.
Stačí si vybrat

Zasedací pořádek a jmenovky na svatební hostině

Po rozhodnutí o tvaru svatebního stolu a umístění hostů přichází na řadu klíčová otázka: Jak elegantně informovat svatební hosty o jejich místě? Správně organizovaný zasedací pořádek a jmenovky jsou základem pro plynulý průběh svatební hostiny, bez zmatků a zbytečného stresu pro novomanžele.

Jmenovky

Každé místo u svatebního stolu by mělo být označeno jmenovkou, která nejen označí místo pro hosta, ale také bude krásně vypadat. Způsob pojmenování hostů je čistě na vás. Můžete napsat Martina, teta Martina, Martina Nováková nebo Martina N. Vyberte si podle toho co je Vám přirozené. V případě více hostů se stejným jménem doporučujeme přidat iniciálu příjmení pro jasnou identifikaci.

Existuje nepřeberné množství stylů jmenovek, které mohou korespondovat s celkovým konceptem svatby. Zde je prostor pro kreativitu a originalitu, která zvýrazní jedinečnost vašeho svatebního dne. Jména hostů mohou být napsané na téměř cokoliv.

V Artypu jsme odborníci na práci s papírem, nabízíme 4 druhy jmenovek, které vám nachystáme v každém z našich designů.

No a vzhledem k tomu, že seznam hostů bývá obvykle dokončen až na poslední chvíli, volba papírových jmenovek se ukazuje jako nejpraktičtější.

1/ Samostatně stojící jmenovky

Jmenovky jsou s přehybem ve tvaru "stříšky", takže je stačí postavit na stůl. 

Mají velikost: 70 × 50 mm (po přehnutí).

2/ Vizitkové

Kartičky se jménem vhodné pro umístění ve stojánku, nebo položené na talíř.

Mají velikost: 85 × 60 mm

3/ Úzké jmenovky

Obvykle jsou opatřené dírkou, ve které je provlečena stuha. Můžete je také využít ve formě „visačky“ a přidat ke květinové dekoraci. Skvělé budou také přivázané na dárečku pro svatební hosty, který bude na každého čekat na jeho místě (např. perníček, mini med, bonbóny, oříšky).  

Mají velikost: 100 × 30 mm

4/ Jmenovky jakou součást menu

Drobné úzké jmenovky připnuté k menu. Každý host dostane vlastní elegantní menu, což přidává k celkovému vizuálnímu dojmu svatební hostiny. Je velmi praktické v případě, že budete na svatbě podávat různé druhy jídel (alergie, veganské menu, dětské menu a podobně). Pro připevnění jmenovky se nejlépe hodí použít nýtek, ozdobnou sponku na papír, přilepení voskovou pečetí nebo svázaní mašličkou. Je hezké, když jsou jmenovky vizuálně odlišné od menu karty, čehož se dá docílit odlišným druhem papíru (např. tisk na kraftový nebo průhledný papír).

Mají velikost: 25 × 60 mm

Zasedací pořádek

Pro snadnější orientaci hostů umístěte u každého vchodu plakát se zasedacím pořádkem. Podle umístění stolů na svatební hostině si vyberte jeden ze dvou způsobů značení:

Artyp-zasedaci-poradek-na-svatbe-plakat-stul.jpg

A/ Plakát s tvarem stolu a jmény hostů

Vhodný pro svatební tabule ve tvaru písmene U, E, T a podobně. Na plakátu je přesný tvar stolu a u každého místa je jméno hosta.

B/ Rozpis stolů s čísly (názvy)

Pokud víte, že budete mít více stolů, každý z nich očíslujte. Plakát se zasedacím pořádkem bude obsahovat čísla stolů a jmenovitý seznam hostů, kteří u daného stolu sedí.

Pro osobnější atmosféru můžete vymyslet jedinečné názvy stolů, odrážející vaši společnou historii. Jména stolů mohou zahrnovat názvy míst, která jste spolu navštívili, oblíbené kapely, písničky, květiny, knihy nebo třeba filmy.

 

Zjistěte si, zda místo hostiny poskytuje stojany a rámy pro větší plakáty. Pro optimální velikost zasedacího pořádku doporučujeme formát A3 a větší. Nejjednodušší způsob je vložit plakát do rámu a postavit na malířský stojan. Můžete také rámu vyhnout a plakát podepřít deskou nebo lepenkou a zajistit rýsováčky nebo velkým kancelářským klipem. Pro zavěšení na stěnu je ideální magnetický rám (dřevěná lišta ve vrchní a spodní části plakátu), dostupný například v IKEA.

 

Kdy objednat?

Druhou část objednávky svatebních tiskovin nám zadávejte 3-4 týdny před svatbou. Tato část obsahuje menu, jmenovky, zasedací pořádek, program svatebního dne, etikety na víno, samolepky na výslužky a další tiskoviny, které budete potřebovat ve svatební den nebo krátce před ním. Proces začíná upřesněním designu a velikosti jednotlivých kartiček v závislosti na poskytnutých textech, což umožňuje i doplňující úpravy. Finální verzi bychom měli mít hotovou nejpozději 10 dní před svatbou, aby bylo možné vše včas vytisknout a odeslat.

 

 

"Krásné pozvánky nejsou pouze prvním vyjádřením vaší lásky, ale také něčím, co si vaši blízcí s radostí vystaví a bude zdobit jejich domov po mnoho dalších let."

Stačí si jen vybrat z našich ručně malovaných designů.

 

Mrkněte se do e-shopu

O Artypu - separator

Malujeme, kreslíme a tvoříme pro vás

Každou šablonu, do které vkládáme vaše texty, pečlivě vytváříme. Kač připravuje každý návrh mnoho hodin, aby byl perfektní. Tento systém šablon nám umožňuje vytvářet originální pozvánky, které zůstávají cenově dostupné, aniž bychom ubrali na jejich kvalitě.

 

Přečtěte si o nás víc

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

  • Kuba a Kač nám vytvořili nádherné svatební oznámení, komunikace s nimi byla skvělá, rychlá a pohodová. Balíček jsme dostali krásně zabalený s osobním přáníčkem. Je vidět, že to, co dělají, dělají oba s radostí! Moc děkujeme!

    Karin a Adam

  • Velice Vám děkujeme za Vaši vstřícnost, individuální přístup, trpělivost a za kvalitu jakou jsou oznámení zpracována. Oznámení vypadají přesně podle našich představ, jsou jemná a originální... Budeme mít díky Vám krásnou vzpomínku na Náš den.

    Lenka Lísková

  • Tak už máme svatební oznámení doma a chtěli bychom vám moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. Vše je perfektní, od samotného návrhu, přes papír až po pečlivé balení :) ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků!

    Simona a Jakub

Další reference najdete na našem Facebooku nebo od zákazníků na Fleru.

 

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu
 
 

Spolupracujeme s dalšími profesionály

 
AV your day
Veronika a její svatební tým. S nimi se vaše představy o svatbě stanou skutečností!