0 Kč

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky pro Vaše výjimečné události.

Na svatbu, narozeniny i křtiny.

Chci do e-shopu

Jedinečné, ručně malované pozvánky na svatbu, narozeniny i křtiny.
Stačí si vybrat

Jaký vybrat papír na svatební oznámení

V článku se zaměřím na výběr papíru pro pozvánky a svatební tiskoviny. Většina informací je ale univerzální a využijete je například i pro vizitky.

Výběr papíru je stejně důležitý jako výběr textu a grafiky (ilustrace nebo fotky), protože se vzájemně ovlivňují a doplňují. Papír totiž dotváří celkový výsledný dojem z vašeho svatebního oznámení.  V našem vzorníku najdete 6 druhů papíru, který si následně představíme.

Lesklý bílý působí elegantně, krémový se strukturou zase rustikálně. Moonlight a Sunshine z naší nabídky obsahují jemné lesklé kousky. Stříbrné kousky papíru Moonlitht se krásně zatřpití na světle. A papír Sunshine obsahuje jen velmi nenápadný zlatý prach, který je ale podpořen drobnými okrovými kousky.

artyp vzorník papíru moonlight artyp vzornik papiru sunshine

Já osobně upřednostňuji strukturované papíry v krémovějších odstínech. Přesně takový je Rives, který v sobě má jemnou lineární strukturu.

Papír Fauna je světlejší, skoro bílý, na omak příjemně matný. Strukturu má hrubší než Rives. Bohužel se na tyto strukturované papíry nedá tisknout fotka nebo celoplošně řešená grafika. Důvodem je, že struktura nepojme souvislou barevnou vrstvu a vznikají "vypadená" místa. U drobné grafiky, jako jsou naše Zelené větvičky nebo Dobromysl, to dodává ten správný nádech. U oznámení s fotkou by to ale nevypadalo dobře.

Velmi univerzální je papír Biotope, který je hladký a matný, přírodně bílý. Je to eco-friendly papír, vyrobený šetrně k životnímu prostředí a s certifikátem FSC. A skvěle se na něj tiskne jakákoliv grafika.

vzornik papiru artyp

Jak silný papír vybrat?

V Artypu máme rádi, když je oznámení silnější kartička, která se nedá jen tak ohnout. Zhruba jako pohled. Proto mají všechny papíry, které nabízíme, kolem 300 g/m2. Programy, menu nebo orientační mapa už snesou i papír nižší gramáže.

Ještě připomenu, že tloušťka papíru se počítá podle hmotnosti v gramech na metr čtvereční. Optimální gramáž papíru pro pozvánky a svatební oznámení je v rozmezí 240 - 350 g/m2. Kancelářský papír má pro srovnání 90 g/m2.

 

 

"Krásné pozvánky nejsou pouze prvním vyjádřením vaší lásky, ale také něčím, co si vaši blízcí s radostí vystaví a bude zdobit jejich domov po mnoho dalších let."

Stačí si jen vybrat z našich ručně malovaných designů.

 

Mrkněte se do e-shopu

O Artypu - separator

Malujeme, kreslíme a tvoříme pro vás

Každou šablonu, do které vkládáme vaše texty, pečlivě vytváříme. Kač připravuje každý návrh mnoho hodin, aby byl perfektní. Tento systém šablon nám umožňuje vytvářet originální pozvánky, které zůstávají cenově dostupné, aniž bychom ubrali na jejich kvalitě.

 

Přečtěte si o nás víc

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

  • Kuba a Kač nám vytvořili nádherné svatební oznámení, komunikace s nimi byla skvělá, rychlá a pohodová. Balíček jsme dostali krásně zabalený s osobním přáníčkem. Je vidět, že to, co dělají, dělají oba s radostí! Moc děkujeme!

    Karin a Adam

  • Velice Vám děkujeme za Vaši vstřícnost, individuální přístup, trpělivost a za kvalitu jakou jsou oznámení zpracována. Oznámení vypadají přesně podle našich představ, jsou jemná a originální... Budeme mít díky Vám krásnou vzpomínku na Náš den.

    Lenka Lísková

  • Tak už máme svatební oznámení doma a chtěli bychom vám moc poděkovat za skvěle odvedenou práci. Vše je perfektní, od samotného návrhu, přes papír až po pečlivé balení :) ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho dalších spokojených zákazníků!

    Simona a Jakub

Další reference najdete na našem Facebooku nebo od zákazníků na Fleru.

 

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu
 
 

Spolupracujeme s dalšími profesionály

 
AV your day
Veronika a její svatební tým. S nimi se vaše představy o svatbě stanou skutečností!