Kontaktujte nás: info@artyp.cz
0 Kč

Jaký vybrat papír

V článku se zaměřím na výběr papíru pro pozvánky a svatební tiskoviny. Většina informací je ale univerzální a využijete je například i pro vizitky.

Výběr papíru je stejně důležitý, jako výběr textu a grafiky (ilustrace nebo fotky) a vzájemně se ovlivňují. Papír totiž dotváří celý výsledný pocit z Vašeho svatebního oznámení. Lesklý bílý působí elegantně, tmavší se strukturou zase rustikálně. Coriandoli z naší nabídky je hravý. Nikdy nevíte, jak se příměs barevných papírů seskupí a každá pozvánka se stává originálem.

vzornik papíru artyp oznameni

Já osobně upřednostňuji strukturované v krémovějších odstínech. Přesně takový je Rives. Má v sobě jemnou lineární strukturu. Papír Tiziano je světlejší, skoro bílý, na omak příjemně matný. Strukturu má hrubší než Rives. Bohužel se na tyto sturkturované papíry nedá tisknout fotka nebo celoplošně řešená grafika. Důvodem je, že struktura nepojme souvislou barevnou vrstvu a vzniknou "vypadená" místa. U drobné grafiky, jako jsou naše Plané růže nebo Herbář, to dodává ten správný nádech. U oznámení s fotkou, by to ale nevypadalo dobře.

vzornik papiru artyp

Jak silný papír vybrat?

My v Artypu máme rádi, když je oznámení silnější kartička, která se nedá jen tak ohnout. Zhruba jako pohled. Proto jsou všechny papíry, které nabízíme, kolem 300 g/m2. Programy, menu nebo orientační mapa už snese i papír nižší gramáže.

Ještě připomenu,  že tloušťka papíru se počítá podle hmotnosti v gramech na metr čtvereční. Optimální gramáž papíru pro pozvánky a  svatební oznámení je 240 - 350 g/m2. Kancelářský papír má pro srovnání 90 g/m2

 

Reference

Nadšení a ohlasy našich zákazníků nám dodávají energii do další práce

Co o nás říkají?

  • Oznámení dnes přišla a jsou krásná, moc děkujeme, i za tu rychlost!

    Michaela Černá

  • Dobry večer,ano dnes jsem si balicek vyzvedla na poště. Oznámení i pozvanka vypada naprosto skvěle. Lépe nez jsem si predstavovala. Určitě vas doporucim dále. Opravdu skvělá prace, jsem nadšená a rada, ze jsem si vybrala právě vás. Děkuji mockrát Hezky večer

    Linda Pešulová

  • Rádi bychom Vám ještě zpětně poděkovali za krásné svatební oznámení i pozvánky na hostinu. Máte moc krásnou tvorbu a pokud se naskytne příležitost, určitě Vás doporučíme :-)

    Ivana Jartymová

A jaké oznámení potřebujete vy?

Chci do e-shopu